Yandex.Çeviri

Online Çeviri Uygulaması

Platform: Web
Lisans: Ücretsiz
Dil: İngilizce, Rusça, Türkçe
Üretici: Yandex
tamindir.com

Google’a rakip olan uygulamalarıyla güzel işler çıkaran Yandex, çeviri uygulamasıyla da başarılı bir performans sergiliyor.

Kelimeleri, kelime gruplarını, metinleri ve web sayfalarının tamamını otomatik olarak çevirme özelliğine sahip Yandex Çeviri, şimdilik 42 dilde çeviri hizmeti sunuyor ve desteklenen dillerin listesi her geçen gün artmaktadır. Kullanımı gayet kolay olan uygulamada, çeviri için listeden kaynak dili ve çevirinin yapılacağı dili seçtikten sonra, çevirmek istediğiniz metin ya da web sitesinin adresini girerek otomatik olarak çeviri işlemini başlatabilirsiniz.

Google Translate’de olduğu gibi web sayfa çeviri hizmeti sunan Yandex Çeviri’de bir web sayfasını çevirmek için, ilgili sayfanın bağlantısını metin kutusuna yapıştırarak Çevir düğmesini kullanabilirsiniz. Bu şekilde servis, otomatik olarak web sayfası çeviri moduna geçecektir. Sayfanın orijinal halini de görerek karşılaştırma yapabildiğiniz bu özellik de gerçekten kullanışlı görünüyor.

Yandex Çeviri’nin desteklediği diller ise şu şekilde:  Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerice, Belarusça, Boşnakça, Bulgarca, Çekçe, Danca, Endonezce, Ermenice, Estonca, Felemenkçe, Fince, Fransızca, Gürcüce, Hırvatça, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, İzlandaca, Katalanca, Lehçe, Letonca, Litvanca, Macarca, Makedonca, Malayca, Maltaca, Norveççe, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca ve Yunanca.

İndirme Sayfası (tamindir.com)
Bu program şu arama sonuçlarında listelendi;